Умови конкурсу:
1. Принести виріб 14.02.2022 до школи.
2. Валентинка повинна бути зроблена своїми руками.
Усі матеріали взяті з мережі Інтернет тільки для навчаль них цілей,без права на розповсюдження, продаж, а також використання у інших комерційних цілях відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права"
Умови конкурсу:
1. Принести виріб 14.02.2022 до школи.
2. Валентинка повинна бути зроблена своїми руками.
День святого Валентина святкується вже кілька століть, і за цей час з’явилося безліч традицій, яким багато людей із задоволенням слідкують.
Відповідно, кожен рік свято «обростає» і новими фактами, що стосуються Дня закоханих. Про деякі з них ми вам сьогодні й розповімо.
1. Існує, як мінімум, 5 легенд – гіпотез, пов’язаних з походженням Дня святого Валентина, а самих Валентинів, що претендують на звання «родоначальника» свята, налічується не менше семи. Правда, документально підтверджено реальне існування всього двох мучеників з таким ім’ям, яких дійсно стратили, але за що конкретно – історія замовчує.
2. Свято кохання пішло з римських луперкалій – язичницького фестивалю родючості. Як і в нашій країні, в європейських державах ті дохристиянські святкування, які не виходило взагалі заборонити, адаптували під нову релігію, присвячуючи їх якомусь християнському святому. При цьому в наші дні в День святого Валентина Римсько-католицькою церквою не проводяться якісь особливі богослужіння, це є свято є світське, а не релігійне.
3. Перша згадка про День святого Валентина, як про День закоханих, зустрічається в хроніках XIII століття, а поширення у вищому світі він отримав тільки наприкінці XIV століття. Сталося це завдяки двом популярним в ті часи письменникам – Джеффрі Чосеру і Джону Гауер, які поетизували це свято. Загальнонародним ж у світовому масштабі він став до XVIII століття, а в нашу країну взагалі прийшов лише в 90-і роки XX-го.
4. Традиція посилати коханим листівки у вигляді серця теж має відношення до однієї з легенд про святого Валентина. Вважається, що він з в’язниці написав послання своїй коханій на паперовому серці червоного кольору, але вона отримала листа тільки після страти закоханого. Правда, за іншою версією «валентинки» стали знамениті завдяки герцогу Орлеанскому, який з ув’язнення писав своїй дружині вірші на рожевих сердечках.
5. Наприкінці XIX століття в Англії був випущений перший збірник віршів і тематичних привітань до Дня святого Валентина. Книга називалася «Керівництво молодій людині з написання валентинок».
6. У наш час «валентинки» популярні настільки, що за обсягом продажів поступаються лише різдв’яним листівкам. Причому їх прийнято дарувати не тільки коханим, але і родичам, і друзям і навіть вчителям і колегам. Більш того, багато американців і європейці купують «валентинки» в подарунок своїм домашнім тваринам.
7. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. За деякими даними щорічно багато жителів планети витрачають на цукерки, шоколад і пряники від 85 до 150 доларів, а продавці їстівних «валентинок» заробляють в цілому більше мільйона доларів.
8. Квіти теж користуються величезною популярністю – у світі щороку в День святого Валентина і напередодні тільки троянд продається близько 200 мільйонів штук. Крім цього, в День закоханих часто дарують квіткові композиції у вигляді серця. До речі, іноді вони містять у собі полуницю або шоколадні «валентинки» на тонких металевих паличках.
9. Дорогі подарунки в День святого Валентина дарувати не прийнято, їх підносять тільки в тому випадку, якщо хочуть бачити свою кохану (коханого) дружиною (або, відповідно, чоловіком). Крім цього, часто дорогі презенти отримують мами, дружини і начальники жіночої статі.
10. У деяких країнах День закоханих є еквівалентом нашого 8 березня, а от у Японії він, швидше, став своєрідним 23 лютого, так як там основну масу подарунків, квітів і привітань отримують чоловіки, а жінок «вшановують» 14 березня.
11. Дуже популярне це свято у дітей – більше 650 мільйонів малюків у віці від 6 до 10 років обмінюються в День святого Валентина тематичними листівками і невеликими сувенірами. У пріоритеті – м’ягкі іграшки: сердечка, ведмедики, кішечки, а також брелочки у вигляді двох з’єднаних сердець.
12. Символом Дня святого Валентина вважаються два голуба. Це пов’язано з тим, що в середньовіччі набуло поширення повір’я, що саме 14 лютого ці птахи вибирають собі пару. Потім голубів стали зображати на «валентинках» і на коробках цукерок, крім цього, їх фігурками прикрашаються святкові торти.
13. Із середніх віків прийшли до нас і стрічки, які часто малюють на «валентинках» або прикріплюють до них. Під час лицарських турнірів дами дарували стрічечки борцям за них кавалерам, і ті прив’язували їх до шоломів, латам або до списів. Вважалося, що ці полосочки тканини приносять лицарям удачу, причому не тільки на турнірах, а й в справжніх битвах.
14. Робити пропозицію руки і серця – прерогатива чоловіків, однак в День закоханих дівчата самі можуть проявити ініціативу, і це не вважається чимось негожим. У Нідерландах ж взагалі існує гарний звичай – якщо чоловік у цей день відмовляє жінці, він зобов’язаний подарувати їй шовкову сукню.
15. Незважаючи на те, що всі чудово знають, що Джульєтти з Верони насправді не існувало, щороку в День святого Валентина на адресу її музею приходить величезна кількість листів. Закохані зі всього світла пишуть їй і діляться своїми історіями щасливою або нещасною любові, а також просять дарувати їм це прекрасне почуття.
16. Згідно з опитуваннями американських жіночих журналів, близько 50 % дам – не пробачать своїм коханим, якщо ті забудуть привітати їх з Днем святого Валентина. Причому багато жінок навіть готові розлучитися зі своїми чоловіками, не отримавши від них подарунка або хоча б одну троянду.
17. Дами, у яких немає любовного партнера, досить часто в День закоханих самі собі купують квіти або замовляють їх доставку до себе на роботу, щоб колеги думали, що ця жінка не самотня. За деякими даними так чинять 15 % американок. До речі, в нашій країні віднедавна теж намітилася подібна тенденція.
18. У деяких мусульманських країнах, наприклад, в Саудівській Аравії, святкування Дня святого Валентина перебуває під забороною, оскільки вважається, що він пропагує сексуальну розбещеність. Тим, хто порушить цей забороняє закон, загрожує величезний штраф.
19. Зате в інших країнах зараз з’явилася мода на так звані «голі весілля», які проводяться в День закоханих. У момент церемонії одруження на наречених надіті тільки обручки. Ця традиція виникла на Ямайці, проте швидко поширилася по світу. Такі весілля проводять і в США, і в Китаї, і в деяких найбільш розкутих державах Європи. До речі, на батьківщині цього забавного звичаю є навіть пам’ятник – оголений наречений у фраку і наречена у фаті.
20. Ще одна цікава традиція – дарувати на День закоханих помідор (так багато століть робили французи) або паличку кориці (азіатський звичай). Це – таємна мова, тобто подібним подарунком закохані висловлюють свої почуття, простіше кажучи, зізнаються в коханні, якщо не наважуються вимовити це вголос.
Поради батькам:
Так повелося, що підлітковий вік уважають «складним». Деякі батьки бояться його настання, деякі озброюються книжками й лекціями психологів про виховання підлітків… Та мені подобається одне головне правило: просто любити свою дитину безумовно, у будь-який її вік.
Підлітком бути непросто: це так званий «випробувальний термін», але не на роботі, а в житті. Діти пізнають, як це ― жити в дорослому світі. На них багато чого навалюється (як зовні, так і зсередини), і часто їм важко впоратися із цим. Вони то тікають, то наражаються на всі небезпеки цього життя, аби випробувати їх і себе.
Так, підлітків уже можна не розважати, вони самі впораються із цим. Та щоб не втратити зв’язку ― того справжнього, теплого, непідробного, ― намагайтеся проводити спільне дозвілля зі своїми дітьми. Можна просто гуляти разом, або грати в настільні ігри, або дивитися фільми. Прислухайтеся до дитини, запитуйте про її вподобання та обов’язково враховуйте їх, пропонуючи ту чи іншу розвагу. Ми підготували добірку найкращих фільмів для підлітків, які краще дивитися разом.
Фільми для дітей 12-13 років
«Чарлі й шоколадна фабрика» (2005)
Пригодницьке фентезі про дивакуватого власника шоколадної фабрики Віллі Вонкі, який одного разу вигнав усіх своїх робітників, і тепер нікому не відомо, хто виготовляє його найсмачніший шоколад. Але п’ятьом дітям пощастило потрапити на екскурсію цією фабрикою. Серед них опинився й Чарлі, хлопчик із дуже бідної родини. Ця екскурсія змінює життя обох ― Віллі Вонкі та самого хлопчика.
Чудовий фільм не лише про улюблені солодощі, а й про родинні цінності й важливість тієї безумовної любові, про яку йшлося на початку статті.
«Моє літо пінг-понгу» (2014)
Комедія 80-х років про 13-річного хлопця, який на літніх канікулах знаходить найкращого друга, зустрічає перше кохання, стає об’єктом кепкування місцевих хлопців та знаходить собі наставника. Фільм не обтяжений сюжетною лінією, він, швидше, про емоції й переживання підлітка. Тож, дорослі матимуть змогу згадати себе в цьому віці, а дітям будуть знайомі деякі почуття, які вони зараз переживають.
«Отроцтво» (2014)
Фільм, який знімали протягом 12 років, розповідає про 12 років життя хлопчика Мейсона ― від першого класу в школі до першого дня в коледжі. Звичайна історія життя: шкільні труднощі, перше кохання, переїзд та нова школа, розлучення батьків тощо. Стрічка складається з епізодів, які показують дорослішання та стосунки з батьками хлопчика, підлітка, парубка.
«Белль і Себастьян» (2018)
Неймовірно красивий фільм про глибоку любов і вірну дружбу між хлопчиком-сиротою Себастьяном й та найрозумнішим собакою на ім’я Белль. Іноді про великі й чисті почуття легше розповісти не словами, а екранізацією ― це саме той випадок, тож рекомендуємо фільм для перегляду всією родиною.
Фільми для підлітків 14+
«Добре бути тихонею» (2012)
Якщо ваш підліток сором’язливий і невпевнений у собі, подивіться разом цей фільм. У ньому йдеться про хлопця на ім’я Чарлі, який з дитинства був замкнений у собі. І от після літніх канікул йому треба йти до старшої школи. Першого ж навчального дня він вирішує, що краще бути непомітним, адже йому так і не вдалося ні з ким познайомитися. Однак пізніше його життя змінюється, і дехто допомагає йому пройти випробування «дорослим» життям із першими поцілунками й першими вечірками…
«Клуб “Сніданок”» (1985)
Це культова й найбільш цитована кінострічка про підлітків. П’ятеро абсолютно різних учнів покарані й змушені провести вихідний у школі, написавши ессе про себе. Цікаво те, що за звичайних обставин ці «касти» ніколи б не перетнулися, але тут нікуди подітися, адже школа замкнена. Так, ботан, дивачка, принцеса, спортсмен та вигнанець починають взаємодіяти й дізнаватися один про одного більше, ніж відомо з навішаних ярликів. Виявляється, у кожного є свої проблеми…
«Увесь цей світ» (2017)
На перший погляд може здатися, що цей фільм про перше кохання дівчини з рідким діагнозом, яка ніколи не може виходити за межі власного будинку, та звичайного хлопця. Та коли батьки додивляться стрічку до кінця, то зрозуміють дещо важливе про те, якою має бути любов до дітей. Адже нерідко за турботою ми ховаємо власні страхи й робимо егоїстичні вчинки стосовно своїх дітей.
«Винні зірки» (2014)
Історія кохання хворої на рак 16-річної Хейзел та хлопця Августа, з яким вони познайомилися в групі підтримки для смертельно хворих. Вони поринають у подорож, сповнену пристрасті й життя, і розуміють що сенс життя можна знайти на будь-якому її відрізку.
«Круті дівчата» (2004)
У цьому фільмі найкраще розкрита одвічна підліткова тема «новенька та зірки школи». Кеді разом зі своїми батьками-зоологами деякий час жила в Африці. Повернувшись додому, вона йде до середньої школи, озброївшись «законом джунглів». Дівчина вперше стикається з булінгом та неписаними законами, за якими спілкуються сучасні дівчата-підлітки.
«Біллі Еліот» (2000)
Фільм про непрості стосунки хлопчика з батьками. Рекомендуємо дивитися підліткам, які не можуть порозумітися з батьками, та батькам, які не розуміють підлітків. Непроста історія 11-річного хлопчика Біллі, сина шахтаря, який хоче стати професійним… балетним танцюристом. Так-так, не боксером, а артистом балету! Хоч як не розуміли прагнень хлопчика його рідні, він довго й наполегливо доводив їм, що пуанти незгірші за боксерські рукавиці.
Бажаю приємного перегляду й щасливого сімейного дозвілля!