вівторок, 26 квітня 2022 р.

 

26 квітня день пам'яті про аварію на Чорнобильській АЕС: що важливо пам'ятати про трагедію

Сьогодні відзначається 36-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшої в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. День пам'яті жертв трагедії відзначається щорічно
 26 квітня.

Аварія на Чорнобильській АЕС: історія трагедії

26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.

Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.

Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним "саркофагом" і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.

У 2019 році над станцією запустили новий "саркофаг", оскільки старий був уже непридатний. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації.

Жертви та наслідки Чорнобильської трагедії

Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції.

Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

День пам'яті Чорнобиля

26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щодня в цей день проходять пам'ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

середа, 20 квітня 2022 р.

 

Інформаційна хвилинка. 

Великдень 2022 в Україні: 

традиції і прикмети

За християнською традицією на Пасху прославляється чудо Воскресіння Христа. Також на Великдень закінчується Великий піст, найбільш тривалий та суворий піст року: він триває 48 днів. Цього року Великий піст почнеться 7 березня, а закінчиться 23 квітня. 

На Великдень за традицією люди відвідують церкву, освячують там паски, воду, продукти, крашанки. До Пасхи готуються заздалегідь: печуть паски, фарбують яйця, готують святкові страви. Також є традиція битися крашанками.

В Україні Великдень – це одне з головних родинних свят. В цей день до батьків часто приїжджають діти, сім’ї збираються великими компаніями за столом, спілкуються, відпочивають.

Існують такі народні прикмети на Пасху:

  • Якщо на Великдень мороз – варто чекати на щедрий врожай.
  • Якщо вдень на Пасху тепло, це до сонячного літа.
  • Похмурий день на Великдень – до прохолодного літа.
  • Дощ на Пасху – до дощової весни.

Що не можна робити на Пасху

На Великдень не можна:

  • Виконувати фізичну роботу.
  • Сваритися, пліткувати.
  • До ранку неділі не можна їсти непісні страви.
  • Вінчатися.
  • Їздити на кладовище.

Дітям про ПАСХУ і Великодні традиції  (пізнавальне відео)