Трудове навчання 6 клас
Урок 53-54 30.03.2023
Проєкт: Гарячі напої. Бутерброди. Салати.
Основна технологія:Технологія приготування їжіТема уроку:
Загальні відомості про харчування, його значення
для життя людини. Види бутербродів. Продукти для приготування бутербродів. Інструменти
та пристосування. Загальні відомості про технологію
приготування бутербродів. Вимоги до якості бутербродів.
Приготування
комбінованих бутербродів.Вітаю, шановні діти!
Як вам картинка? Виглядає смачно?
Мені також подобається і виникає бажання з’їсти бутерброд. Насправді бутерброди бувають різні і для різних випадків. І набір продуктів для них також може бути зовсім різним.
А іноді бутерброди можуть бути прикрасою стола.
Сьогодні на уроці ми познайомимось з видами бутербродів, умовами їх приготування. І скоро ви зможете пригощати свою родину смаколиками.
Тема: Технологія приготування бутербродів
Бутерброди – найбільш розповсюджений вид закуски.
Для їх приготування використовують житній або пшеничний хліб, який нарізають зі скоринкою чи без неї на подовжені скибочки близько 1 см.
Використовують для бутербродів м’ясні та рибні гастрономічні продукти та кулінарні вироби, сири, сиркову масу, повидло, джем, яйця, масло и масляні суміші, різноманітні соуси, овочі, фрукти і другі продукти так, щоб вони добре поєднувалися за смаком і кольором. Продукти для бутербродів нарізають тонкими скибочками в такій кількості, щоб повністю покрити хліб. На скибочку хліба кладуть 1-3 кусочки продукту, бажано без дрібних доважок. Нарізають продути не раніше чім за 30-40 хв. до подачі і зберігають в охолодженому місці.
Бутерброди бувають відкритими, закритими (сандвічі) і закусочні (канапе, тартинки).
У сучасній українській кухні набули визнання закуски, розміщені на скибочці хліба, - бутерброди (накладанці), які можна довільно комбінувати. Для приготування бутербродів використовують пшеничний і житній хліб із скоринкою або без неї. Хліб має бути не дуже м’яким, оскільки він погано нарізується, деформується, розкришується.
Бутерброди повинні мати гарний зовнішній вигляд, приємний аромат і пікантний смак. Тому хліб нарізують скибочками однакової форми (трикутники, прямокутники), на нього акуратно кладуть закуску і прикрашають свіжими овочами, листковими і прямими овочами, кусочками яйця і лимона, маслинами, майонезом або майонезом із корнішонами, калиною чи журавлиною. Якщо до складу бутерброда не входять продукти для оформлення, їх використовують, складаючи відповідну калькуляцію на додаткові продукти. Подають бутерброди на блюдах, вазах з плоскими краями або мілких столових чи закусочних тарілках, які покривають паперовими серветками. Бутерброди укладають симетрично або у вигляді рисунка.
Відкриті бутерброди
Бутерброди з жирними продуктами (сало шпик, корейка, грудинка), продуктами, що мають гострий смак (оселедець, кілька, ікра кетова), а також з продуктами, які не мають добре вираженого смаку (яйця, деякі сорти плавленого сиру), готують з житнього хлібу. Для решти бутербродів використовують пшеничний хліб, який після нарізування на скибочки змащують розм’якшеним вершковим маслом або сумішшю масла с гірчицею, майонезом, томатним пюре, кладуть нарізану зелень петрушки, тертий хрін, кільку, оселедець, сир.
Хліб для відкритих бутербродів нарізають скибочками, трохи навскіс завтовшки 1-1,5 см і масою 30-40 г. Продукти для них нарізують, дотримуючись таких правил: товсті батони вареної ковбаси нарізають упоперек одним шматком на бутерброд, копчені – навскіс по 2-3 шматочки, сир твердий – скибочками прямокутної або трикутної форми, шинку – тонесенькими шматочками, малосолону рибу навскіс по 1 шматочку на бутерброд, філе оселедця – навскіс по 2 шматочки, варене і смажене м'ясо – упоперек волокон тоненькими скибочками, масло і масляні суміші – шматочками прямокутної форми. Товщина нарізаних продуктів повинна бути 2-3 мм. Продукти, призначені для бутербродів, нарізають за 30-40 хв. до подавання і зберігання на холоді.
Прості відкриті бутерброди готують з одного виду продуктів, наприклад, бутерброд з маслом, з ковбасою, з сиром та ін.
Складні відкриті бутерброди асорті готують з набору кількох продуктів, які поєднуються за кольором і смаком. Продукти укладають так, щоб вони повністю покривали хліб.
Для відкритих бутербродів продукти слід розміщувати таким чином, щоб було зручно їсти, основний продукт у поєднанні із супутнім повинен виділятися.
Відкриті бутерброди можна прикрасити зеленим салатом, шпинатом, гілочками петрушки, кропу, скибочками свіжих томатів або солоних огірків, редиски, шматочками свіжого чи маринованого перцю тощо. Бутерброди з оселедцем, кількою, шпротами або ікрою оформлять маслом у вигляді троянди, листочка, зірочки. При цьому відповідно збільшують вихід.
Перед тим як виконувати практичну повторимо правила техніки безпеки та поводження з ножем
1. Надягти спецодяг, застебнути на всі ґудзики, волосся прибрати.
2. Звільнити робоче місце від сторонніх предметів.
3. Вимити руки з милом.
4. Інструменти розташовувати на столі так, щоб запобігти їх падіння.
5. Не захаращувати проходи між столами сторонніми предметами.
Вимоги безпеки під час приготування їжі
При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:
При ручній обробці продуктів ножем необхідно застосовувати наступні правила:
при роботі з ножем тримати ніж лезом від себе;
· при нарізанні пальці тримати на відстані від леза ножа;
· передавати ніж один одному тільки ручкою від себе;
· консервні банки відкривати спеціальним ключем;
· дотримуватися обережності при роботі з ручними тертками;
· нарізку харчових продуктів виконувати на обробній дошці.
Практична робота. Приготування відкритих бутербродів
Послідовність виконання роботи:
1. Вибрати спосіб приготування бутербродів. Для цього вам потрібно визначити, які продукти є вдома і скільки бутербродів буде готуватись.
2. Дібрати необхідне кухонне приладдя для приготування бутербродів.
3. Дібрати продукти необхідні для приготування бутербродів.
4. Приготувати бутерброди.
5. Подати на стіл.
Порядок виконання роботи:
1) виконайте завдання;
2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат;
3) Відправте фотографії у вайбер. Вашу роботу ви можете надіслати до 06.04
Немає коментарів:
Дописати коментар