Трудове навчання 8 клас
Урок 33 12.05.2023
Об’єкт проектної діяльності № 5: МОЯ ЗАЧІСКА
Основна технологія: Технологія добору зачіскиЯк підібрати зачіску по типу обличчя для хлопців
Тема уроку: Рослинні натуральні засоби зміцнення та фарбування волосся.
Оживіть волосся натуральними барвниками
Басма допоможе освіжити цілу гаму тонів - від русявого до чорного. При цьому ви ще позбавитеся сивини і підлікуєте волосся і шкіру голови...
У всі часи жінки фарбували волосся, використовуючи різні натуральні засоби, частіше рослинні. З цією метою і нині широко застосовуються хна і басма. Хочете отримати руді відтінки? Скористайтеся хною. А басма допоможе освіжити цілу гаму тонів - від русявого до чорного. При цьому ви ще позбавитеся сивини і підлікуєте волосся і шкіру голови.
За допомогою натуральних барвників ще стародавні перукарі вміли отримувати різні відтінки волосся. Та й нині усе більше жінок вважають за краще фарбуватися натуральними рослинними барвниками.
Натуральні барвники не чинять шкідливого впливу на волосся і шкіру голови. Перевага їх також у тому, що вони покращують структуру волосся, зміцнюють їх, усувають лупа.
Оскільки природний барвник діє на волосся різних людей по-різному залежно від природного кольору, товщини, структури та індивідуальної сприйнятливості волосся, то перш ніж фарбувати їх за пропонованим рецептом, слід спробувати фарбу на невеликому пасмі. Побачивши, який колір вийде при фарбуванні тим чи тим барвником, можна підібрати потрібний відтінок.
Хна - висушені та подрібнені листя алкани, жовто-зеленого кольору. Басма - сірувато-зелений порошок з листя індиго. Сама хна дає руді тони, а разом з басмою - різноманітні відтінки - від русявого до чорного. Крім усього, суміш добре діє на шкіру, коріння волосся, сприяє їхньому росту.
Колір чорного волосся хна не змінює, в цьому випадку перед її застосуванням потрібна попередня підготовка волосся. Щоб надати їм рудого або каштанового відтінку, потрібно приготувати суміш із 25 г пергідролю, 30 г рідкого мила туалетного, 5-7 крапель нашатирного спирту. Цю суміш наносять на волосся, не покриваючи голову, на 15-20 хвилин. Переконавшись, що волосся змінило колір, його промивають теплою водою. Потім наносять хну (5 г на 50 г гарячої води) на 5-8 хвилин. Колір виходить рудуватий.
Якщо Ваше волосся руде після фарбування хною та басмою, повторно окрасьте їх басмою. Басму можна замінити натуральною меленою кавою. Засипте 4 повні чайні ложки кави в 1 склянку киплячої води. Кип`ятити 5 хвилин. До остиглої кави потрібно всипати пакет хни, ретельно розмішати до однорідної маси (густоти сметани) і пензликом нанести на волосся.
Голову покрийте пергаментним папером або плівкою і не туго зав`яжіть рушником на 50-60 хвилин. Чоло, скроні та потилицю треба обкласти ватою, щоб кашка не стікала на обличчя. Після фарбування волосся помийте і сполосніть водою з оцтом (на 1 л - одна столова ложка). Волосся набуває темно-каштанового кольору.
Врахуйте одну важливу деталь. Хну можна вживати без басми. Басма ж без хни може надати волоссю зеленуватого або малинового відтінку!
Щоб злегка змінити колір світлого і сивого волосся або надати їм яскравішого золотисто-жовтого відтінку, для ополіскування волосся можна використовувати настій з квіток римської або звичайною аптечної ромашки. Для цього потрібно взяти 2 жменьки (25-30 г) висушених квітів ромашки, залити 3 / 4 склянки води, закип`ятити і залишити під кришкою на 30 хвилин, після чого процідити. Настоєм рясно змочити волосся і потримати близько 1 години.
Відвар ревеню надає світлим волоссю солом`яно-жовтого відтінку. Для його приготування потрібно взяти 20-30 г сухих подрібнених коренів ревеню, залити 1 склянкою холодної води, кип`ятити 15-20 хвилин, помішуючи, потім зняти з вогню, трохи охолодити. Отриману рідину в теплому вигляді втерти в чисто вимите і висушене волосся.
Русявого відтінку жирному і нормальному волоссю можна надати відваром ревеню (листям і корінням) у сухому білому вині: 200 г висушених стебел ревеню відварюють у 0,5 л вина або суміші води з оцтом (приблизно півсклянки) до отримання половини початкового об`єму. Відвар остуджують і проціджують. Освітлене волосся, вимите цим відваром, надають світло-русявого відтінку. Якщо в такий відвар додати 1/2 чайної ложки питної соди, волосся стануть солом`яно-жовті з червонуватим відливом.
Листя і зелена шкірка волоських горіхів забарвлює волосся в каштановий колір. Сік шкірки: 2 столові ложки соку, вичавленого із зеленої шкірки волоського горіха, змішати з 100 мл спирту. Використовуючи кашку свіжої зеленої шкірки волоських горіхів, можна отримати каштановий відтінок волосся. Для цього потрібно подрібнити шкірку, розвести водою до стану кашки і нанести на волосся на 15-20 хвилин, потім змити водою.
Якщо мити голову відваром листя або шкірки волоських горіхів (20-25 г на 3 л води), то волосся стане темно-каштанового кольору. Залежно від концентрації відвару посилюється або слабшає насиченість кольору одержуваного барвника.
Крутий відвар листя і зеленої шкірки плодів волоського горіха зміцнює волосся і колір буде більш насиченим. У цьому випадку шкірку горіхів треба варити в 1 л води доти, поки не залишиться 2 /3 первинного об`єму. Настій зеленої шкірки волоських горіхів зафарбовує у каштановий колір і сиве волосся.
Яскравого золотистого тону надає волоссю відвар лушпиння цибулі. Для цього їх потрібно щодня (до отримання бажаного кольору) протирати відваром з цибулевого лушпиння. Для приготування відвару візьміть 30-50 г цибулевого лушпиння, залийте 1 склянкою води і прокип`ятіть протягом 15-20 хвилин, охолодіть і процідіть. Волосся рекомендується обполіскувати цим відваром після кожного миття. Сушити без фену. Відвар цибулевого лушпиння зміцнює волосся і сприяє їх росту.
Для фарбування волосся в золотисто-коричневий колір 0,5 склянки цибулевого лушпиння залити 1 склянкою окропу, кип`ятити 20 хвилин, процідити і додати 2 чайні ложки гліцерину. Такий склад рекомендується втирати щоденно протягом 2-3 тижнів, поки не з`явиться потрібний відтінок.
Відвар з гілочок і листя липи забарвлює волосся у коричневий колір. 5 столових ложок дрібно нарізаних гілочок і листя липи відварювати в 1,5 склянки води доти, поки залишиться 1 склянка рідини.
Натуральні засоби для зміцнення і стимуляції росту волосся.
Татарське зілля ( Аїд болотяний ). Настойка. Кореневу частину рослини залити окропом у пропорції 1:10, настояти 1 годину, охолодити, процідити. Використовувати на ополіскування або для втирання волосся. Процедуру проводити 2-3 рази на тиждень. Курс лікування – 10 процедур.
В разі необхідності, повторити курс через місяць.
Алое, мед, часник. Змішати 1 ст. ложку соку алое зі 1 ст. ложкою меду і 1 чайною ложкою соку часнику. Цей засіб стимулює ріст волосся і запобігає його випаданню. Процедуру проводити 2-3 рази на тиждень.
Алтея, чемерник. Лосьйон. 50г коріння чередника варити у 200г оцту, поки об’єм рідини не зменшиться удвічі. Процідити. В іншій посудині замочити 25г коріння алтеї у 250г холодної води на годину. Процідити, обидві рідини змішати.
Одержаним лосьйоном щовечора змащувати прикореневу частину волосся, процедуру супроводжувати масажем.
Береза. ( листя ). Настойка. 4 ст. ложки березового листя залишити 300 мл окропу і настоювати 2 години. Настойку втирати в шкіру голови після кожного миття для стимуляції росту волосся.
Гірчиця. Жирне волосся корисно мити гірчицею, змішавши 1 ст. ложку з 0,5 л теплої води. Така процедура не тільки добре миє волосся, але й зміцнює його, знищує лупу, надаючи волоссю шовковистої м’якості.
Дуб ( кора ), цибуля ( лушпиння ). Для зміцнення і стимуляції росту волосся змішати лушпиння цибулі і кору дуба в однакових пропорціях. 1 склянку сухої суміші залити 1 л окропу, кип’ятити на слабкому вогні протягом одної години. Настойкою змочити волосся, надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути голову рушником і залишити на 2 години. Змити настойку теплою водою без мила і сушити без використання фена. Зверніть увагу, що цей відвар надає волоссю золотистого відтінку, бо лушпиння цибулі має тону вальний ефект.
Дуб (кора), м'ята, хвощ. Настоянка. По 2 ст. ложки кори дуба, м'яти, хвоща всипати у посудину і залити 1л окропу. Настоювати 30-40 хвилин. Охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач.
Материнка. Настоянка. 2 ст. ложки трави залити 2 склянками окропу, настоювати ЗО хвилин, охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач для сухого волосся.
Диня. Для зміцнення волосся корисно втирати у шкіру голови сік дині.
Звіробій. Настоянка. 1 ст. ложку подрібненої трави звіробою залити 0,5 л горілки і настоювати протягом тижня. Зберігати у щільно закритій скляній темній пляшці. Використовувати для втирання у шкіру голови 1-2 рази на тиждень для зміцнення і оздоровлення волосся.
Пижмо, жовток. У 3 л води збити 2 жовтки та мити цією сумішшю волосся протягом 7-10 хвилин. Потім 5 хвилин ополіскувати волосся настоянкою квітів пижма (100 г квітів варити у 3 л води протягом 15 хвилин, настоювати ніч). Перед використанням ополіскувач підігріти. Таке миття має антимікробну та укріплювальну дію.
Календула, лопух, хміль. Відвар. Календула — 2 частини, коріння лопуха — 4 частини, шишки хмелю — 3 частини. 50 г суміші прокип'ятити в 1 л води, процідити. Відвар втирати у шкіру голови 2-3 рази на тиждень чи ополіскувати волосся після миття для його зміцнення, поліпшення росту, позбавлення свербіння і жирності шкіри голови.
Кропива, лопух. Настоянка. Змішати ЗО г коріння лопуха і 70 г листя кропиви дводомної; 2 ст. ложки сухої подрібненої суміші покласти у термос, залити 0,5 л окропу і настоювати 2 години, процідити. Використовувати як ополіскувач для зміцнення волосся.
Кропива, лопух, ромашка, хміль. Настоянка. По 1 ст. ложці сухих квіток ромашки, лопуха, кропиви, хмелю змішати і залити 2 склянками окропу. Настоювати 40 хвилин, процідити. Використовувати як ополіскувач. Рекомендовано як для сухого, так і для жирного волосся як засіб для укріплення і надання волоссю блиску.
Кропива, мати-й-мачуха. Настоянка. З ст. ложки листя мати-й-мачухи і стільки ж кропиви залити 1 л окропу, настоювати 30-40 хвилин, процідити, охолодити і відразу ж втирати у корені волосся для покращення його росту. Процедуру виконувати 1 -2 рази на тиждень.
Липа. Відвар. 50 г липового цвіту залити 1 л води, кип'ятити на слабкому вогні 20-30 хвилин, охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач при сухому волоссі для його зміцнення.
Цибуля (сік). Для зміцнення волосся можна раз на тиждень втирати у шкіру голови 2-3 ст. ложки свіжого соку цибулі, надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути голову рушником, залишити на 2 години. Така маска не тільки зміцнює волосся, а й сприяє його росту, надає шовковистого блиску.
Цибуля, мед. Маска. Натерту на тертці цибулину змішати з медом у пропорції 4:1. Суміш втерти у шкіру голови, попередньо вимивши волосся, покрити його рушником і потримати маску 30-40 хвилин. Далі добре промити волосся без використання мила. Якщо волосся занадто сухе і ламке, до вказаних інгредієнтів додати теплої оливкової, соєвої чи кукурудзяної олії. Таку маску робити за годину до миття, а потім змити водою з милом чи шампунем. Процедуру виконують 1 -2 рази на місяць. Вона сприяє зміцненню волосся.
Любисток. Відвар. Коріння любистку в пропорції 1 : 10 залити водою і кип'ятити на маленькому вогні ЗО хвилин. Охолодити, процідити. Використовувати як ополіскувач двічі на тиждень. Курс лікування — 10 процедур. За потреби повторити через місяць.
Олія рослинна. Для нормального волосся дуже корисним є втирання у шкіру голови підігрітої рицитинової чи кукурудзяної олії за ЗО хвилин до миття. Ця процедура сприяє укріпленню волосся, надає йому живого блиску.
Реп'яхова олія. I варіант. 75 г коріння лопуха подрібнити на тертці, додати 200 г соняшникової олії, настоювати 1 добу, потім прокип'ятити на слабкому вогні, безперервно помішуючи,15 хвилин, процідити. Втирати у шкіру голови за 1 -2 години до миття для живлення шкіри. Реп'яхова олія надає красивого блиску волоссю, прискорює його ріст, добре зміцнює коріння, знищує лупу.
II варіант. 1 ст. ложку подрібненого на порошок коріння лопуха залити 1 склянкою рослинної олії, нагрівати на водяній бані протягом 3 годин, настоювати у темному місці 10 днів, періодично збовтуючи, потім процідити. Втирати у шкіру голови двічі на тиждень при сухому волоссі.
Реп'яхова олія, мурашино-камфорний спирт. Якщо шкіра голови "захворіла", то часом боляче робити зачіску, боляче навіть розчісувати волосся. В такому разі добре допомагають компреси з мурашино-кам- форним спиртом, наполовину розведеним водою. Такий компрес втирають у шкіру голови на 2-3 години. Потім втирають реп'яхову олію, яку готують так: 0,5 л рафінованої соняшникової олії змішати з 100 г сухого коріння лопуха, настоювати 21 день у теплому темному місці. Проціджувати необов'язково. Перед використанням збовтати. Компреси з мурашино-камфорного спирту і втирання реп'яхової олії після миття голови можна повторювати 3-4 рази поспіль до повного зникнення хворобливих відчуттів. Реп'яхову олію змивати через 3-5 годин.
Морква. Втирання у шкіру голови соку моркви запобігає ламкості волосся.
Огірок. Коли волосся погано росте, а також при облисінні, рекомендовано втирати у голову сік огірка або робити з нього маски.
Плющ. Відвар. 4ст. ложки подрібленого листя плюща відварити 0,5 л. води протягом 10 хв. охолодити, процідити. Втирати у шкіру голови щоденно протягом місяця для стимуляції росту волосся.
Корінь петрушки. До 1 чайну ложку кореня (розтерти у ступці чи розмолоти) додати 1 чайну ложку спирту, а потім ретельно розмішати з 2 чайними ложками рицинової олії. Отриману суміш втирати у шкіру голови через день. Курс лікування — 15 процедур. Через місяць лікування можна повторити.
Розмарин, ромашка. Настоянка для зміцнення світлого волосся. 1 столову ложку ромашки і стільки ж розмарину залити 3/4 склянки горілки. На 2 тижні поставити настоянку в тепле місце у пляшці з темного скла. Щодня збовтувати. За 2 тижні настоянка готова. Процідити через марлю, перелити у чисту пляшку. Двічі на тиждень протирати волосся на ніч.
Багатокомпонентна суміш. I варіант. Настоянка. По 1 чайній ложці подорожника, ромашки, шавлії, кропиви і материнки залити 0,5 л окропу, настоювати ЗО хвилин, процідити, охолодити. Використовувати як ополіскувач після кожного миття або для втирання у шкіру голови щоденно.
II варіант. 1 ст. ложку меду, 1 ст. ложку соку алое, чайну ложку соку часнику змішати з жовтком і втирати у шкіру голови на ЗО хвилин. На голову надягти поліетиленовий капелюшок, обгорнути рушником. Через ЗО хвилин волосся промити у три етапи: 1 раз — водою, 2 — жовтком, 3 — відваром з польового хвоща, ромашки чи кропиви (3 ст. ложки трави настоювати ЗО хвилин).
III варіант. 1 ст. ложку меду, 1 чайну ложку лимонного соку, 1 чайну ложку алое і 1 натертий зубчик часнику змішати з жовтком. Суміш втерти у шкіру голови за ЗО хвилин до миття жирного волосся. Утеплити голову, як у попередньому рецепті. Після миття ополіскувати волосся настоянкою кропиви (50 г кропиви залити 0,5 л окропу, настоювати ЗО хвилин, процідити, охолодити).
Жовток, рицинова олія, цибуля. Маска. Проти випадання волосся. По одній чайній ложці рицинової чи соняшникової олії, натертої цибулі і яєчного жовтка змішати і втирати у шкіру голови при сухому ослабленому волоссі. Маску залишити на 1 годину.
Жовток, рицинова олія, цибуля, мед. Маска. Проти випадання волосся. Свіжий жовток змішати з 1 ст. ложкою рицинової олії і такою ж кількістю тертої цибулі та меду. Втирати у шкіру голови, залишити на 1-1,5 години, обгорнувши голову підігрітим рушником.
Обліпиха. Якщо волосся випадає, корисно регулярно споживати ягоди обліпихи або пити без обмежень відвар молодих гілок обліпихи, ним же протирати шкіру голови.
Немає коментарів:
Дописати коментар